Ośrodek oferuje usługi dla osób niesamodzielnych, w tym dotkniętych chorobami otępiennymi. Dysponuje 140 miejscami. 

- Placówka została wyposażona w nowoczesny sprzęt spełniający wszelkie wymagane standardy, a nad pacjentami czuwa profesjonalny zespół lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów i opiekunów medycznych – mówi Monika Szukalska, dyrektor ośrodka MEDI-system Honorata w Chorzowie. - Stopniowo będziemy wdrażali również innowacyjne rozwiązania z zakresu zarządzania personelem czy możliwości internetowego monitorowania opieki nad bliskim przez członków rodziny, które doskonale sprawdziły się w innych ośrodkach MEDI-system – dodaje dyrektor ośrodka.

Te nowoczesne narzędzia informatyczne, które MEDI-system stosuje we wszystkich swoich ośrodkach, wspomagają zarządzanie, organizację, weryfikację i kontrolę pracy oraz ocenę jej efektywności. Natomiast podstawową funkcją Portalu Dla Rodziny jest prezentowanie w czasie rzeczywistym informacji o rehabilitacji i opiece nad pacjentami. Rodzina dzięki tej internetowej aplikacji ma możliwość szybkiego uzyskania wiadomości na temat aktualnego stanu zdrowia bliskiego oraz leczenia. 

W ofercie ośrodka MEDI-system Honorata jest  dostępna również usługa opieki krótkoterminowej, skierowana do opiekunów i rodzin osób wymagających stałej opieki, którzy szukają czasowej pomocy przy opiece nad bliskim. Usługa ta pozwoli im na chwilę wytchnienia oraz regenerację sił, przy jednoczesnej świadomości zapewnienia specjalistycznej opieki i bezpieczeństwa bliskiej osobie.

- Otwarcie nowej placówki na Śląsku to ważny krok w dalszym rozwoju firmy oraz realizacji strategii, która zakłada między innymi ekspansję geograficzną poza obszar województwa mazowieckiego oraz zwiększenie przychodów komercyjnych spółki – mówi Beata Leszczyńska, prezes zarządu MEDI-system. - Wejście na śląski rynek opieki długoterminowej oznacza obecność na jednym z największych rynków w kraju, co stwarza możliwość dynamicznego rozwoju firmy w nowym regionie – dodaje.

Spółka MEDI-system, która powstała w 2001 roku, oferuje pacjentom ponad 700 miejsc w siedmiu nowoczesnych placówkach w Warszawie i Chorzowie. Z oferty tej największej w Polsce sieciowej firmy w zakresie usług opiekuńczo-leczniczych skorzystało do dziś już ponad 10 000 pacjentów. Ośrodki specjalizują się w rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej i ogólnoustrojowej oraz usługach opiekuńczo-leczniczych. Do podopiecznych firmy należą także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, zaburzeniami poznawczymi, choroby Picka, pląsawicy Huntingtona, neuroboreliozy i innych. Usługi MEDI-system są też kierowane do osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, aby samodzielnie funkcjonować. O zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów dba ponad 500-osobowy zespół rehabilitantów oraz pielęgniarek, a także lekarze, psychologowie, terapeuci, opiekunki, personel pomocniczy i administracyjny.

Ośrodki MEDI-system oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych, gdzie pobyty są finansowane przez NFZ lub pacjentów. Od roku 2011 udziałowcem firmy MEDI-system jest fundusz inwestycyjny Highlander Partners.

Omówienie w sposób kompleksowy i praktyczny zagadnień związanych z przestrzeganiem praw pacjenta w podmiotach medycznych, a także błędów medycznych i dochodzenia roszczeń z nimi związanych to temat szkolenia organizowanego przez Wolters Kluwer.

Szczegóły: www.szkolenia.abc.com.pl