Inwestycje w podstawową opiekę medyczną to element strategii budowania przez Neuca S.A. własnej sieci przychodni lekarskich, w których pacjenci będą korzystać z podstawowych usług medycznych.  Nowy segment działalności Grupy Neuca jest elementem strategii zakładającej poszukiwanie dodatkowych obszarów wzrostu na szeroko rozumianym rynku ochrony zdrowia. Plan Grupy zakłada zbudowanie ogólnopolskiej sieci przychodni lekarskich.

W lipcu 2014 Neuca poinformowała o przejęciu spółki Pro Familia, która prowadzi dwie placówki w Dzierżoniowie i Niemczy, oraz przychodnię Ognik z Poznania.

Czytaj więcej:

Grupa Neuca rozpoczęła tworzenie sieci przychodni>>>

Neuca: przejęcie kolejnej przychodni >>>

Cztery przychodnie NZOZ-u Helpmed ZPCHR. im. dr. med. Tadeusza Boczonia oferują usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i rehabilitacji. Oferują także medycynę pracy. Usługi Helpmed są zarówno komercyjne jak i finansowane ze środków NFZ.
Grupa Kapitałowa Neuca łączy ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek. Każdego dnia dociera do 10 tysięcy aptek w Polsce. Udział firmy w rynku wynosi około 26 procent.