Dąbrowa Górnicza: szpital prywatyzuje oddziały
Szpital Specjalistyczny w Dąbrowie Górniczej oddaje w prywatne ręce kolejne oddziały. Tym razem noworodkowy oraz położniczo-ginekologiczny zostaną przejęte przez spółkę Perinatologia Śląska informuje Gazeta Wyborcza.
Udziałowcem tej spółki jest znany ginekologii profesor Krzysztof Sodowski, a wiceprezesem Sergiusz Karpiński, były wicemarszałek województwa śląskiego.
Czytaj: Trzeba sprywatyzować wszystkie szpitale >>>
W placówce sprywatyzowano już oddziały kardiologii, nefrologii, laboratorium oraz pracownię tomografii komputerowej. Z powodu fatalnej sytuacji finansowej podobne plany dotyczą również szpitalnego oddziału ratunkowego oraz oddziału chorób wewnętrznych.
Cały artykuł www.katowice.gazeta.pl





