SZKOLENIE ONLINE Wdrożenie AI w szpitalu i przychodni: obowiązki prawne, ryzyka i decyzje organizacyjne 29.06.2026 r., godz. 12:00
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Dąbrowa Górnicza: szpital prywatyzuje oddziały

Szpital Specjalistyczny w Dąbrowie Górniczej oddaje w prywatne ręce kolejne oddziały. Tym razem noworodkowy oraz położniczo-ginekologiczny zostaną przejęte przez spółkę Perinatologia Śląska informuje Gazeta Wyborcza.

Udziałowcem tej spółki jest znany ginekologii profesor Krzysztof Sodowski, a wiceprezesem Sergiusz Karpiński, były wicemarszałek województwa śląskiego.

Czytaj: Trzeba sprywatyzować wszystkie szpitale >>>

W placówce sprywatyzowano już oddziały kardiologii, nefrologii, laboratorium oraz pracownię tomografii komputerowej. Z powodu fatalnej sytuacji finansowej podobne plany dotyczą również szpitalnego oddziału ratunkowego oraz oddziału chorób wewnętrznych.

Cały artykuł www.katowice.gazeta.pl

Polecamy książki prawnicze o tematyce zdrowotnej