Cerytifkat dotyczy badań w zakresie orzecznictwa o możliwości wykonywania lotów rekreacyjnych i pracy przez personel lotniczy.

Aby otrzymać certyfikat, Centrum Medycyny Lotniczej Lux Med musiało spełnić szereg wymagań i zasad określonych w załączniku ORA do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Wspólnoty, a także Rozporządzenia Komisji Europejskiej. Dla placówki oznacza to, że została upoważniona do wykonywania badań lotniczo-lekarskich i orzecznictwa lotniczego dla pilotów zawodowych, turystycznych, pilotów ultralekkich statków powietrznych i personelu pokładowego. Do czasu wprowadzenia nowych przepisów wykonuje też badania dla kontrolerów ruchu lotniczego.

Czytaj: Lux Med rozwija medycynę sportową >>>

- Certyfikat Centrum Medycyny Lotniczej to wielkie wyróżnienie dla naszej placówki i potwierdzenie jakości prowadzonych przez nas badań – komentuje dr Edward Wielgołaski, Dyrektor Centrum Medycyny Lotniczej Lux Med.

Centrum Medycyny Lotniczej Lux Med jest jednym z trzech Centrów Medycyny Lotniczej w Polsce i do tej pory jedynym prywatnym ośrodkiem tej rangi w kraju, który uzyskał certyfikat Krajowej Władzy Lotniczej i Unii Europejskiej. Pozostałe placówki to: Centrum Medycyny Lotniczej Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie oraz Główny Ośrodek Badań Lotniczo-Lekarskich Aeroklubu Polskiego we Wrocławiu. 

W Centrum Medycyny Lotniczej Lux Med  pracują lekarze z uprawnieniami nadanymi przez Urząd Lotnictwa Cywilnego do wykonywania badań wstępnych, okresowych i okolicznościowych. Centrum działa w placówce Lux Med  w Warszawie przy ulicy 17 stycznia 39.