Grupa Lux Med intensywnie rozwija swoje kompetencje w zakresie medycyny sportowej. W 2013 roku Grupa przejęła szpital Carolina Medical Center specjalizujący się w ortopedii i medycynie sportowej. Rok później została Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Dzisiaj rusza z szerokim projektem Medycyna dla Sportu i Aktywnych kierowanym zarówno do wyczynowców, jak i ambitnych amatorów, którego Menadżerem został Robert Korzeniowski.

- Działamy w zintegrowanym modelu skoordynowanej opieki zdrowotnej i mamy wszelkie kompetencje, by uruchomić unikalny na polskim rynku program Medycyna dla Sportu i Aktywnych. Wykorzystujemy bogate doświadczenia sportowców i najlepszych lekarzy specjalizujących się w medycynie sportowej. Współpracujemy z Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej i mamy ambitne plany rozbudowy naszej infrastruktury z myślą o programie – do końca 2017 roku zamierzamy prowadzić 6 specjalistycznych placówek Profemed – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy Lux Med.

Czytaj: Światowej sławy chirurg ręki będzie gościem Szpitala Lux Med >>>

Pierwsza ze wspomnianych placówek już działa. Przed kilkoma dniami została uruchomiona przy ulicy Bobrowieckiej w Warszawie. W ramach programu Medycyna dla Sportu i Aktywnych oferowane są kompleksowe usługi z zakresu medycyny sportowej, począwszy od kwalifikacji do uprawiania aktywności sportowej (orzecznictwo sportowe), poprzez ocenę sprawności i wydolności, trening funkcjonalny i motoryczny, konsultacje specjalistyczne, kończąc na leczeniu i przywróceniu pełnej sprawności dzięki rehabilitacji.

- Z własnego doświadczenia wiem, jak ważna dla sportowców, ale również aktywnych amatorów, jest skoordynowana ścieżka leczenia i fachowe poradnictwo w zakresie profilaktyki. Dotychczas takie osoby często nie wiedziały, gdzie się udać w przypadku kontuzji lub wątpliwości. Lux Med tworząc tak rozbudowaną sieć centrów leczniczo-rehabilitacyjnych, jest pionierem na polskim rynku, dlatego bardzo cieszę się, że uczestniczę w tym projekcie i mogę przyczynić się do kształtowania postaw prozdrowotnych Polaków – mówi Robert Korzeniowski, Menadżer Projektu Medycyna dla Sportu i Aktywnych.

- Mamy bogate doświadczenie w przywracaniu sportowców do pełni sprawności ruchowej i wspieraniu ich w dążeniu do optymalnej dyspozycji fizycznej i olimpijskiej formy sportowej. Sport wyczynowy wiąże się ogromnymi przeciążeniami, a naszym zadaniem jest czuwanie nad zdrowiem zawodowców poprzez indywidualne podejście do każdego z nich. Teraz ścieżka ta będzie dostępna dla szerokiego grona osób aktywnych fizycznie – mówi o programie dr Robert Śmigielski, ortopeda Carolina Medical Center.

Grupa Lux Med to największa sieć medyczna w Polsce. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Klienci korporacyjni korzystają z Pracowniczych Programów Zdrowotnych rozwijanych wokół medycyny pracy. Klienci indywidualni mogą skorzystać z opieki zdrowotnej na podstawie Planów Opieki Medycznej, a także tzw. świadczeń FFS (fee for service, opłaty za poszczególne usługi) oraz w ramach kontraktu z NFZ.

Opieka medyczna świadczona jest w 165 placówkach. Usługi ambulatoryjne realizowane są przede wszystkim w placówkach Lux Med i centrach medycznych Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką Profemed rozwijane są specjalistyczne przychodnie lekarskie przeznaczone dla klientów „fee for service”. Z Grupą współpracuje około 1600 poradni partnerskich w całej Polsce. Pod jej opieką znajduje się ponad 1 500 000 pacjentów.

Grupa ma pięć szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie), trzy szpitale w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (Lux Med),  drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia), a trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej i ortopedii (Carolina Medical Center).

Grupa Lux Med prowadzi również działalność ubezpieczeniową - Lux Med Ubezpieczenia jest oddziałem szwedzkiego towarzystwa ubezpieczeniowego LMG Försäkrings AB. 

W ramach Grupy Lux Med działają także marki: Lux Med Diagnostyka, Tabita, Endoterapia, MegaMed i Centrum Zdrowia Medycyna. Endoterapia świadczy wysokospecjalistyczne usługi endoskopowe, MegaMed opiekę ambulatoryjną i chirurgię jednego dnia, a Centrum Zdrowia Medycyna specjalizuje się w usługach ambulatoryjnych. Tabita to ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów w każdym wieku wymagających stałej opieki specjalistycznej i rehabilitacji.

Grupa Lux Med jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która świadczy opiekę medyczną i oferuje ubezpieczenia zdrowotne.