Umowa dystrybucyjna została zawarta na okres 10 lat z opcją jej przedłużenia na kolejne dwa lata. Umowa z Glenmark Pharmaceutical Europe Limited dotyczy 15 krajów europejskich, w tym między innymi Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Holandii, Włoch, Szwecji, Norwegii oraz Rumunii. Celon Pharma S.A. wraz z realizacją kolejnych etapów związanych z rozwojem i rejestracją produktu na poszczególnych rynkach, otrzyma z tytułu umowy, kilka milionów euro.

- Od lat intensywnie inwestujemy w rozwój technologii leków inhalacyjnych, a ta umowa jest kolejnym dowodem na słuszność obranej przez nas drogi. Wspólne doświadczenia obu spółek w obszarze produkcji, komercjalizacji i dystrybucji leków wziewnych przełożą się na lepszą dostępność terapii skojarzonej w inhalatorze DPI w wielu krajach europejskich – mówi Maciej Wieczorek, Prezes Celon Pharma S.A. 

W związku z zagranicznymi planami spółki, do końca 2015 roku Celon Pharma S.A. zakończy budowę nowej linii technologicznej do produkcji leków inhalacyjnych w zakładzie produkcyjnym w Kazuniu Nowym. Inwestycja ta umożliwi zwiększenie zdolności wytwórczych leku Salmex do poziomu 1 mln inhalatorów miesięcznie.   

Czytaj: Celon Pharma: wymiana leku Salmex na pełnowartościowy >>>

Podpisana umowa jest kolejnym porozumieniem, które Celon Pharma S.A. zawarła w celu rejestracji i dystrybucji leku Salmex (Fluticasoni propionas/Salmeterolum) na tak szeroką skalę w Europie i USA. 

Celon Pharma S.A. jest zintegrowaną firmą farmaceutyczną prowadzącą zaawansowane badania naukowe i wytwarzającą nowoczesne leki. Została założona w 2002 roku przez dr Macieja Wieczorka.

Firma Celon Pharma S.A. dysponuje dwoma w pełni wyposażonymi laboratoriami dedykowanymi do badań i rozwoju produktów leczniczych (R&D) zarówno leków generycznych jak i innowacyjnych. Dwa zakłady produkcyjnie Celon Pharma S.A posiadają odpowiednie zezwolenia GMP (Good Manufacturing Practice). Siedziba główna, jak i parki laboratoryjne zlokalizowane są w promieniu 30 km od centrum Warszawy. Obecnie firma liczy około 200 pracowników. 

 

Praktyczne informacje o prawie farmaceutycznym, pomocne w zarządzaniu apteką zawiera produkt LEX Apteka. Z LEX Apteka można uzyskać stały dostęp do bazy  codziennie aktualizowanych aktów prawnych oraz kilkuset dokumentów autorskich związanych z problematyką farmaceutyczną, w tym między innymi komentarzy praktycznych, porad ekspertów oraz bieżących newsów z rynku farmaceutycznego. Produkt ogranicza ryzyko błędów oraz pomaga zaplanować strategię działania apteki.

Wypróbuj program i pobierz bezpłatną wersję testową – www.produkty.lex.pl/apteka