- Jesteśmy w trakcie rozbudowy Białostockiego Centrum Onkologii, nasi sąsiedzi rozpoczynają budowę Centrum Onkologii w Grodnie. Chcą korzystać z naszego doświadczenia w pozyskiwaniu środków na realizację inwestycji  - mówiła dyrektor  CO Marzena Juczewska. 

- Przedmiotem współpracy z Grodnem będzie też wymiana doświadczeń nie tylko medycznych, ale z zakresu administrowania placówką medyczną. Lekarze, pielęgniarki, a także niemedyczni pracownicy szpitala będą mogli dzielić się swoją wiedzą – dodała.

Umowę podpisano 26 stycznia 2015 roku w siedzibie Białostockiego  Centrum Onkologii, w obecności Bogdana Dyjuka, członka zarządu województwa podlaskiego. W imieniu BCO dokument podpisała dyrektor placówki dr n.med. Marzena Juczewska,  ze strony białoruskiej Kierownik Zarządu Ochrony Zdrowia Grodzieńskiego Obwodowego Komitetu Wykonawczego w Ochronie Zdrowia Andriej Strizhak.

Według zapowiedzi przedstawianych w roku 2014 inwestycja w Białostockim Centrum Onkologii ma się zakończyć do 30 kwietnia 2015 roku. Dokończenie budowy ma kosztować 30 mln zł. Inwestycja została rozpoczęła w roku 2011, ale pierwszego wykonawcy wypowiedziano umowę, gdyż nie dotrzymywał terminów.

Czytaj: Białystok: rozstrzygnięto przetarg na rozbudowę Centrum Onkologii >>>


Inwestycja obejmuje częściowo rozbiórkę starych obiektów szpitala ginekologicznego oraz budowę nowego, pięciokondygnacyjnego budynku z izbą przyjęć, przychodnią onkologiczną i pododdziałem chemioterapii dziennej. W nowym obiekcie będzie mieścić się blok operacyjny, składający się z czterech sal, oddział chirurgii onkologicznej, w którym będzie 71 łóżek, oraz oddział opieki paliatywnej z dziesięcioma łóżkami.