Lex Ochrona Zdrowia Promocja miesiąca
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Białystok: kara dla szpitala za brak lekarza przy porodzie

Na Szpital Kliniczny w Białymstoku NFZ nałożył karę umowną w wysokości 35 216,22 zł za zaniedbania podczas porodu jednej z pacjentek. Kobieta nie mogła się doprosić , żeby przyszedł do niej lekarz informuje Gazeta Wyborcza.

Lekarz przyszedł dopiero po pięciu godzinach. Dziecko po porodzie otrzymało 0 punktów w skali Apgar. Do dzisiaj walczy o życie. Kobieta zjawiła się w szpitalu, będąc w 26. tygodniu ciąży.

Czytaj: Wątpliwości co do treści umowy tłumaczy się na niekorzyść NFZ>>>

Pacjentka oskarża szpital o zaniedbanie oraz o to, że nie wykonano w porę cesarskiego cięcia. Fundusz nałożył na placówkę karę umową. Toczy się także sprawa w prokuraturze.

Cały artykuł www.wyborcza.pl

Polecamy książki prawnicze o tematyce zdrowotnej