Świadczeniu temu przyporządkowano wartość taryfy równą 1 punkt, a na podstawie danych pozyskanych od świadczeniodawców i ekspertów medycznych, w oparciu o przyjętą metodykę, w toku prac analitycznych, koszt świadczenia bazowego oszacowano na wartość 56,19 zł. Koszt ten może się zmienić, decyzja w tej sprawie należy do prezesa NFZ, a docelowo do ministra zdrowia.

Świadczeniu w oddziale medycyny paliatywnej/hospicjum stacjonarnym – osobodzień w oddziale medycyny paliatywnej/hospicjum stacjonarnym została przydzielona taryfa – 7,21. Świadczeniu w oddziale medycyny paliatywnej/hospicjum stacjonarnym – osobodzień dla pacjentów żywionych dojelitowo została przypisana taryfa – 8,97. Świadczeniu w oddziale medycyny paliatywnej/hospicjum stacjonarnym – osobodzień dla pacjentów żywionych pozajelitowo została przypisana taryfa – 11,53. Osobodzień w hospicjum domowy dla dzieci to taryfa 1,6, a porada w poradni medycyny paliatywne – 0.99.  

Czytaj: Jest nowa taryfa świadczeń psychiatrycznych>>>

Po uzyskaniu pozytywnej Opinii Rady ds. Taryfikacji obwieszczenie zostało opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.

Dowiedz się więcej z książki
Wycena usług ambulatoryjnej opieki specjalistycznej
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł