Bezpłatne Targi Edukacyjne, organizowane przez British Council, odbędą się 28 listopada w Krakowie, a 29 listopada w Warszawie.

Na Targach obecni będą przedstawiciele ponad 30 brytyjskich uczelni, którzy udzielą informacji na temat kierunków studiów, wymagań rekrutacyjnych, opłat, niezbędnych egzaminów i programów stypendialnych. Absolwenci brytyjskich uczelni podzielą się swoim osobistym doświadczeniem z okresu studiów w Wielkiej Brytanii.

Podczas licznych warsztatów oraz prezentacji odwiedzający poznają też możliwości rozwoju oferowane w Wielkiej Brytanii. Przedstawiciel organizacji Universities and Colleges Admissions Service opowie o formalnej stronie procesu aplikowania na brytyjskie uczelnie.

Przeczytaj także: Wszczęto postępowanie w sprawie studentów pozujących z flagą UPA >>>
Przeczytaj także: Zwara: nie pierwszy raz adwokatura zmienia zakres działalności >>>


Na Targach będzie można dowiedzieć się też wszystkiego na temat testu języka angielskiego IELTS (International English Language Testing System), który jest wymagany przez brytyjskie uczelnie oraz honorowany przez ponad 9 tys. instytucji na całym świecie. British Council przedstawi również ofertę kursów języka angielskiego przygotowujących do zdania testu IELTS.

"Szeroka oferta uczelni brytyjskich pozwala na uzyskanie umiejętności, kwalifikacji i kontaktów niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w karierze zawodowej. Brytyjskie dyplomy naukowe cieszą się wysokim uznaniem na całym świecie. Dla pracodawców są gwarancją wysokich standardów akademickich" - przekonuje British Council.

Przeczytaj także: Opłata za egzamin adwokacki dalej na wysokim poziomie >>>
Przeczytaj także: Umieszczenie oferty zastępstwa w internecie pod lupą palestry >>>


Z przedstawionych przez instytucję danych wynika, że na brytyjskich uczelniach co piąty student jest obcokrajowcem. W roku 2012 ponad 420 tys. studentów i studentek z ponad 200 krajów przyjechało do Wielkiej Brytanii, by podjąć studia, dołączając do ponad 2 mln brytyjskich studentów.

Przeczytaj także: W 2015 roku zniknie aplikacja ogólna >>>

Pełna lista wystawców oraz program Targów dostępne są na stronie www.britishcouncil.pl. Informacje o studiach w Wielkiej Brytanii dostępne są na www.educationuk.org
Źródło: PAP - Nauka w Polsce