Elektroniczna Platforma Katalogów Produktów eKatalogi (http://www.ekatalogi.uzp.gov.pl/) to bezpłatna internetowa platforma zakupowa łącząca przedsiębiorców i sektor administracji publicznej. Za jej pośrednictwem wykonawcy mogą pozyskać nowych klientów wśród administracji publicznej, a zamawiający szybko udzielić zamówienia o wartości do 30 000 euro, a w przypadku zamawiających sektorowych do kwoty 418 000 euro.

Jak informuje UZP, obecnie na platformie zarejestrowanych jest ponad 350 zamawiających - w tym ministerstwa, urzędy wojewódzkie i marszałkowskie, jednostki samorządowe, szkoły, przedszkola i ośrodki opieki zdrowotnej. Wzrost liczby zamawiających zarejestrowanych na platformie i wykonawców prezentujących swoją ofertę ułatwi obu stronom działanie i pozwoli na zwiększenie konkurencyjności oferty.

Wykonawcy mogą prezentować swoje produkty i usługi w 55 kategoriach w ponad 300 naborach, między innymi na usługi szkoleniowe, audytorskie i podatkowe, meble i akcesoria biurowe, komputery i oprogramowanie, urządzenia i produkty medyczne, znaki drogowe czy flagi. Istotne jest, że korzystanie z platformy eKatalogi jest w pełni bezpłatne - ani za wystawienie ofert ani za zrealizowanie transakcji nie są naliczane żadne opłaty.

W celu wsparcia podmiotów zainteresowanych platformą, na stronie http://demo.ekatalogi.uzp.gov.pl udostępniono jej demonstracyjną wersję. Daje to możliwość zapoznania się w praktyczny sposób ze wszystkimi funkcjonalnościami. Dodatkowo dostępne jest wsparcie techniczne przez infolinię, chat i formularz kontaktowy.

UZP zachęca także do zapoznania się z filmami instruktażowymi przygotowanymi zarówno dla zamawiających, czyli jednostek administracji publicznej kupujących na platformie, jak i dla wykonawców - czyli dla tych, którzy chcą sprzedawać swoje produkty bądź usługi. Pokazują one jej działanie od rejestracji do zawarcia transakcji i ułatwiają zapoznanie się tym narzędziem. Filmy dostępne są na stronie Urzędu: https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/projekty/projekt-ekatalogi

UZP oferuje również możliwość nieodpłatnych szkoleń dotyczących jej funkcjonalności. W trakcie szkolenia prezentowane są szczegółowe zasady jej działania. Szkolenia prowadzą pracownicy Urzędu Zamówień Publicznych. Zgłoszenia oraz pytania dotyczące szkoleń należy kierować na adres: malgorzata.przewalska@uzp.gov.pl.

Platforma eKatalogi: www.ekatalogi.uzp.gov.pl

Źródło informacji: Urząd Zamówień Publicznych