Przetargi na odbiór śmieci mogą wkrótce zniknąć
Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, autorstwa posłów PSL, który umożliwi samorządom samodzielnie zająć się odbiorem i zagospodarowaniem śmieci. Tym samym przetargi na śmieci mogą wkrótce zniknąć - pisze Rzeczpospolita.
Posłowie PSL, podobnie jak i Ministerstwo Środowiska są zdania, iż gminy powinny mieć możliwość zlecania odbioru śmieci bez przetargu. Projekt nowelizacji określa, że z pominięciem procedury przetargowej gmina będzie mogła zlecić odbiór odpadów czy np. budowę instalacji do ich przetwarzania, spółce komunalnej, w której jest wyłącznie gminny kapitał zakładowy. Spółka ma większość swojej działalności prowadzić na rzecz tej jednostki samorządu, która ją powołała.
Autor:




