Obecnie trwają mocno zaawansowane prace nad projektem nowelizacji p.z.p., które koordynuje Ministerstwo Rozwoju wspierane przez UZP.

Zamówienia in house doprowadzą do upadku branży śmieciowej >>>

- Deklaruję współpracę z ministerstwem, zarówno przy tej nowelizacji, jak i w przyszłości. MR jest odpowiedzialne za prawidłową absorpcję środków europejskich, co wprost wiąże się z zamówieniami publicznymi, zatem współpraca obu instytucji na tym polu jest jak najbardziej wskazana - mówi Prezes UZP Małgorzata Stręciwilk i dodaje, że mimo wszystko chciałaby by Urzędowi została przywrócona rola podmiotu przewodniego w procesie legislacyjnym w zakresie zamówień publicznych.

Jak czytamy w "Rz", w trakcie prac nad nowelizacją p.z.p. kształtuje się także ostateczny charakter zamówień in-house, które w ostatnim czasie wzbudzały sporo kontrowersji. Jak podkreśla Małgorzata Stręciwilk, wypracowano wersję, która zakłada zlecanie tych zamówień w reżimie p.z.p., w ramach zamówienia z wolnej ręki. Ewentualne zupełne wyłączenie zamówień in-house z reżimu p.z.p. być może nastąpi w przyszłości.

Źródło: www.rp.pl

Dowiedz się więcej z książki
Europejskie prawo zamówień publicznych. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł