W ramach postępowania zadaniem wykonawcy będzie wytworzenie niezbędnej dokumentacji projektowej, na podstawie której przebudowie ulegnie dworzec kolejowy w Białymstoku. Projekt będzie musiał uwzględniać kwestię tego, iż budynek wpisany jest na listę zabytków, dlatego cały proces przebudowy musi przebiegać w uzgodnieniu z konserwatorem. Obiekt ma przejść kompleksową renowację wraz z wymianą okien i drzwi oraz dostosowaniem do nowych funkcji. W trakcie przebudowy funkcjonować będzie wybudowany dworzec tymczasowy.

Najkorzystniejsza oferta zostanie wybrana na podstawie kryterium ceny. Budżet zamawiającego na realizację inwestycji wyniósł ok. 1,13 mln zł. Najtańszą, opiewającą na 488 tys. zł ofertę złożyło konsorcjum firm Best Bulding Consultants, Nadzory i Doradztwo Budowlane - Grzegorz Łopatowski i Schuessler - Plan Inżynierzy.

Projekt wraz z niezbędną dokumentację mają zostać wykonane w ciągu 34 miesięcy od zawarcia umowy. Roboty budowlane, zdaniem przewoźnika, mają zostać rozpoczęte w III kwartale 2017 r. i zostać zakończone w przeciągu 16 miesięcy od zawarcia umowy z wykonawcą.

Źródło: www.transport-publiczny.pl

Dowiedz się więcej z książki
Europejskie prawo zamówień publicznych. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł