O tym, że trwają zaawansowane prace nad projektem 500 plus dla emerytów poinformował w wywiadzie dla "Super Expressu" prezes PiS Jarosław Kaczyński. Mówił, że sprawa dodatkowych świadczeń jest omawiana na posiedzeniach rządu i kierownictwa partii.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk w środowym Programie Pierwszym Polskiego Radia potwierdził, że PiS planuje wprowadzenie dodatkowego wsparcia dla emerytów. O szczegółach nie chciał jednak mówić. - Prawdą jest, że w naszej formacji politycznej analizujemy możliwości poprawy sytuacji emerytów. Chcielibyśmy, żeby ta grupa otrzymała realne wsparcie. Za wcześnie jest - o czym zresztą mówił sam prezes Jarosław Kaczyński - żeby mówić o szczegółach, ale rzeczywiście takie prace trwają - mówił Dworczyk.

Zapytany o to, czy wyniki tych prac poznamy w przyszłym roku przed wyborami do parlamentu, odpowiedział, że to będzie zależało od sytuacji gospodarczej. - My prowadzimy również odpowiedzialną politykę gospodarczą. Przygotowując kolejne propozycje programów solidarnościowych, patrzymy na sytuację budżetu - podkreślił.

Nie wiadomo więc, jakie dokładnie plany ma PiS, ale Jarosław Kaczyński mówił w wywiadzie: "zapewniam, że środki na to się znajdą, że los emerytów będzie poprawiany". Emerytów i rencistów mamy obecnie ponad 9 mln. - Każda niewielka podwyżka to jest ogromna suma. Ale mimo wszystko będziemy w tym kierunku szli - dodał Kaczyński.

 

Daria Jarmużek, Paulina Zawadzka-Filipczyk

Sprawdź  
POLECAMY