Wartość kontraktu wynosi 11,5 mld zł, a sama inwestycja jest istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski – informuje Anna Wicijowska z kancelarii Wierzbowski Eversheds Sp.k..

Postępowanie prowadzące do podpisania umowy z konsorcjum firm Rafako, Polimex-Mostostal, Mostostal-Warszawa trwało ponad dwa lata, a wybór oferty został oprotestowany przez konsorcjum Alstom. Krajowa Izba Odwoławcza 11 stycznia 2012 r. (KIO) odrzuciła odwołanie Konsorcjum Alstom, co otworzyło drogę do podpisania umowy w sprawie inwestycji, która już zyskała miano największego kontraktu w historii III Rzeczpospolitej.

W toku postępowań protestacyjnych oraz postępowań odwoławczych przed KIO konsorcjum firm Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal-Warszawa było reprezentowane przez prawników kancelarii Wierzbowski Eversheds.  Z ramienia kancelarii za projekt odpowiedzialny był Michał Drozdowicz, wspierany przez Tomasza Zalewskiego, Aleksandrę Kunkiel-Kryńską oraz Witolda Sławińskiego. Jest to kolejne zamówienie o wielkiej wartości, w którym doradzał zespół zamówień publicznych Wierzbowski Eversheds. W 2010 r. ten sam zespół reprezentował GDDKiA w postępowaniu o udzielenie zamówienia na System VIATOLL o wartości ok. 4,9 mld zł.

Więcej>>www.budownictwo.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/podpisano-umowe-na-budowe-blokow-elektrowni-opole-warta-11-6-mld-zl