Już w najbliższą sobotę 30 kwietnia od 9 do 13 pracownicy urzędów skarbowych w całym kraju będą pomagać w rozliczeniu podatku. Ponadto 28 i 29 kwietnia oraz 2 maja urzędy będą pracować dłużej.
Ministerstwo Finansów przypomina, że zgodnie z Ordynacją podatkową podatek można rozliczać do końca kwietnia. Jednak w tym roku, ze względu na to, że ostatni dzień kwietnia przypada w sobotę, czyli w dzień wolny od pracy, rozliczyć można się także 2 maja.
Komunikat MF dodaje też, że aby uniknąć kolejek w urzędach, można szybko i bezpiecznie rozliczyć się przez Internet. W ramach akcji Szybki PIT ministerstwo utworzyło kanał resortu finansów na portalu YouTube, gdzie znajduje się m.in. poradnik „PIT przez formularz interaktywny” z opisem jak złożyć zeznanie on-line, jak wprowadzać dane i otrzymać potwierdzenie złożenia deklaracji. Filmy instruktażowe są również dostępne na profilu www.facebook.com/Szybki.PIT.
Dodatkowo na specjalnej stronie informacyjnej akcji www.szybkipit.pl lub bezpośrednio wpisując http://pytanie.szybkipit.pl znajduje się aplikacja, za pomocą której można zadawać pytania nt. rozliczeń rocznych ekspertom z resortu finansów oraz wymieniać się wiedzą z innymi internautami.