Nowe funkcje już dostępne! LegalDesk Innowacyjne narzędzie dla kancelarii prawnych, które łączy zarządzanie sprawami, dokumentami i zespołem w jednym przejrzystym systemie.  Logowanie Logowanie Zamów demo LegalDesk
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Rolnicy zostaną opodatkowani jak reszta obywateli

Od 2014 r. rolnicy będą płacić podatek dochodowy. Projekt ustawy w tej sprawie został już uzgodniony z resortem finansów mówi Gazecie Wyborczej nowy minister rolnictwa Stanisław Kalemba.

To będzie prawdziwa ocena sytuacji w gospodarstwach rolnych; chcemy, czy nie, polityka UE idzie w tym kierunku – mówi Kalemba. I kontynuuje linię swego poprzednika, choć jako poseł miał opinię przeciwnika zmian – komentuje "GW".
Jak mówi minister, podatek dochodowy zastąpi rolny, bo nie ma mowy, by rolnicy płacili dwie daniny: KRUS i PIT. Według Kalemby jego stawka na początku powinna być na tym samym poziomie co podatek rolny.

Źródło: www.onet.pl

Polecamy książki prawnicze