NSA: stowarzyszenie może brać udział w postępowaniu w sprawach innych osób
Z istoty instytucji udziału organizacji społecznej w postępowaniu sądowo-administracyjnym wynika, że bierze ona udział w postępowaniu w sprawach innych osób, jeżeli sprawa dotyczy zakresu jej statutowej działalności, nie zaś w sprawie swoich członków, których interesu prawnego dotyczy sprawa. Tak uznał Naczelny Sąd Administracyjny.
WSA odmówił stowarzyszeniu dopuszczenia do udziału w sprawie w charakterze uczestnika postępowania w przedmiocie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Tymczasem według wnioskodawcy, postępowanie prowadzone w przedmiocie przekształceń terenów zajętych pod garaże zawiera się w zakresie celów do realizacji których stowarzyszenie zostało powołane. Więcej>>>
Autor:





