W trakcie rozmowy z ministrem przedstawiciele stowarzyszenia przekazali ministrowi zaproszenie na uroczyste obchody 30-lecia powstania Stowarzyszenia, które w dniach 31 marca - 1 kwietnia 2011 r. odbędą się w Poznaniu.
Uczestnicy spotkania rozmawiali też o tegorocznych egzaminach radcowskim i adwokackim, które po raz pierwszy – dzięki podjętym przez ministra Krzysztofa Kwiatkowskiego działaniom - odbędą się na komputerach. - To bardzo ciekawy i dobry pomysł – ocenili przedstawiciele ELSA. Jednym z tematów było także działanie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

ELSA Poland powstała razem z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA w maju 1981 r. jako jeden z jego pierwszych oddziałów. Założycielami ELSA International byli studenci prawa z Austrii, Niemiec Zachodnich, Polski i Węgier. Stowarzyszenie wspiera edukację prawna studentów i absolwentów studiów prawniczych oraz społeczeństwa, a także promuje społeczeństwo obywatelskie. Oddziały ELSA Poland działają w: Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Słubicach, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.