W środę odbędzie się konferencja prasowa premiera Donalda Tuska i ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego, której tematem będzie informatyzacja m.in. wymiaru sprawiedliwości. Konferencja odbywać się będzie okazji wpłynięcia do e – sądu 1 000 000 spraw (rozpatrzono już ok. 900 tys.).
Omawiane też będą inne działania rządu w zakresie informatyzacji, m.in. możliwość rozliczania PIT przez internet (w 2011 roku skorzystało z tego udogodnienia już 400 tys. osób), możliwość przeglądania ksiąg wieczystych przez Internet, dozór elektroniczny, tzw. protokół elektroniczny, możliwość zakładania spółki z o.o. przez internet (od 1 stycznia 2012), możliwość odpisów z KRS on-line (nad ustawą pracuje parlament), rozbudowa sieci szerokopasmowej (podpisano już umowy na budowę co najmniej 17 000 km, rozpoczęto budowę) oraz wyposażanie gminnych bibliotek w szerokopasmowy Internet (już ponad 3 000 placówek).
W ramach akcji zaplanowano też  czat internetowy z premierem w Onet.pl., a w czwartek odbędzie się spotkanie na temat barier związanych z rozwojem internetu oraz społeczeństwa informacyjnego.