W ramach tegorocznej akcji Szybki PIT Ministerstwo Finansów promuje składanie rocznych zeznań podatkowych drogą elektroniczną. Chodzi przede wszystkim o zachęcenie podatników do odejścia od tradycyjnej formy składania zeznań podatkowych na rzecz elektronicznej i poinformowanie, że taka możliwość w ogóle istnieje.
Trzy filmy promujące składanie zeznań podatkowych przez Internet można obejrzeć na kanale Ministerstwa Finansów na portalu YouTube. Kampania PIT wyślij przez internet rozpoczęła się 4 marca i jest częścią akcji Szybki PIT. Do środy 9 marca podatnicy złożyli ponad 220 tys. PIT przez Internet. To niemal trzykrotnie więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Oprócz promocji e-Deklaracji Ministerstwo Finansów dostarcza w ramach akcji promocyjnej wiedzę jak rozliczyć się przez internet. Służy temu filmowy poradnik „PIT przez internet” na kanale YouTube. Film krok po kroku pokazuje, jak złożyć PIT online za pomocą interaktywnego formularza na stronie www.e-deklaracje.gov.pl lub za pośrednictwem wygodnej aplikacji instalowanej na komputerze. Oglądający dowie się też, jakie dane musi przygotować oraz jak otrzymać potwierdzenie złożenia deklaracji. Poradnik na ten temat został przygotowany także w formie papierowej, dostępnej w urzędach skarbowych w całej Polsce i na stronie www.szybkipit.pl. Oprócz broszury nt. rozliczeń online w serwisie Szybki PIT zamieszczono także inne informacje przydatne w wypełnieniu rocznego zeznania.