ezpłatny e-book 5 dylematów prawnika in-house: interpretacje, ryzyka, wątpliwości Sprawdź analizy prawne ekspertów i odpowiedzi LEX Expert AI
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Gotowe wnioski do TS ws. Kaczyńskiego i Ziobry

Dwa wnioski o Trybunał Stanu - przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu i Zbigniewowi Ziobro - są już praktycznie gotowe, kończymy szlifowanie - poinformował w poniedziałek szef klubu Platformy Obywatelskiej Rafał Grupiński. SLD i RP deklarują poparcie wniosków PO.

Grupiński wyjaśnił, że zarzuty dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry to: "łamanie Konstytucji RP oraz taki sposób nadzorowania ministrów, który był niedozwolony w sensie ustrojowym, jeżeli chodzi o porządek prawny". Podkreślał jednak, że wnioski nie mają charakteru politycznego. Przygotowywane przez PO mają jednak mieć charakter ponadklubowy. - Najdalej za dwa tygodnie położymy wniosek do podpisywania ponadklubowego - poinformował.
- Nie możemy pozwolić na to, żeby ktoś, kto łamie konstytucję, pozostawał bezkarny, ponieważ wszystko, co stało się wczoraj czy przedwczoraj, uważamy za mało ważne. Wszystko powinno być ważne - tłumaczył Grupiński.
PO chce, by pod jej wnioskami o postawienie przed TS b. premiera Jarosława Kaczyńskiego i b. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry podpisali się też posłowie innych klubów. Gotowość deklarują SLD i Ruch Palikota; PSL jest sceptyczne; PiS i SP krytykują inicjatywę.

Polecamy książki prawnicze