Rzeczniczka ministra sprawiedliwości Patrycja Loose podkreśliła, że minister Gowin jest otwarty na współpracę i dialog w kwestii tak ważnej jak deregulacja zawodów i ma nadzieję, że przedstawiciele zespołu przyjmą jego zaproszenie. "To jest propozycja, którą przyjmujemy. Chcielibyśmy się spotkać na gruncie neutralnym, nie w ministerstwie, obojętnie gdzie, może to być parlament. To będzie dla obu stron odpowiednie" - powiedział Hofman PAP. Później jednak zmienił zdanie: "Może być ministerstwo. Następnym razem spotkamy się w Sejmie". Dodał, że w spotkaniu wezmą udział członkowie zespołu, do którego należy on sam, a także m.in. posłowie Przemysław Wipler, Marcin Mastalerek, Małgorzata Sadurska, Jadwiga Wiśniewska, Andrzej Duda, Adam Rogacki, Marcin Małecki.
"Przedstawimy chętnie nasze propozycje, czyli ”pakiet Kaczyńskiego" - zapowiedział Hofman. PiS uważa, że należałoby wykreślić art. 17 konstytucji, zgodnie z którym "w drodze ustawy można tworzyć samorządy zawodowe, reprezentujące osoby wykonujące zawody zaufania publicznego i sprawujące pieczę nad należytym wykonywaniem tych zawodów w granicach interesu publicznego i dla jego ochrony".
Jak powiedziała rzeczniczka ministra sprawiedliwości, zaproszenie dla zespołu PiS to odpowiedź na list prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do premiera Donalda Tuska. We wtorek premier zaprosił lidera PiS na spotkanie ws. deregulacji zawodów, "podczas którego mogliby wspólnie zastanowić się nad współpracą przy realizacji tej bardzo ważnej inicjatywy ponad podziałami partyjnymi".  Jarosław Kaczyński w odpowiedzi na skierowane do niego zaproszenie premiera napisał, że merytoryczne rozmowy ws. deregulacji zawodów powinien prowadzić minister sprawiedliwości Jarosław Gowin i powołany przez PiS zespół ds. deregulacji. Swoje propozycje w sprawie deregulacji PiS przedstawił we wtorek. Według partii Kaczyńskiego należy otworzyć 200 zawodów, m.in.: adwokata, radcy prawnego, trenera, detektywa, syndyka, egzaminatora jazdy, pośrednika obrotu nieruchomościami, zarządcy nieruchomości, doradcy zawodowego, bibliotekarza, geodety, pilota wycieczek, doradcy podatkowego, konserwatora zabytków, psychologa, urbanisty.