Międzynarodowa kancelaria Bird&Bird została założona w Londynie w 1846 r. Zatrudnia obecnie ponad 850 prawników w 22 biurach na terenie Europy i Azji. Specjalizuje się w zakresie m.in. bankowości i finansów, e-commerce, IT i telekomunikacji, ochrony danych osobowych, własności intelektualnej, prawa energetycznego, transakcji giełdowych.
Jak mówi Maciej Gawroński szef polskiego biura tej międzynarodowej kancelarii prawnej, Bird&Bird jest dziś jedną z najdynamiczniej rozwijających się sieciowych firm prawniczych na polskim rynku. W 2010 jej przychody wzrosły dwukrotnie wobec 2009. Polski oddział jest jednym z 22 biur kancelarii na świecie i specjalizuje się przede wszystkim w prawie bankowym, IT, ochronie własności intelektualnej i ochronie danych osobowych.
LEXdirekt Widziewicz, Szepietowski Sp. P. jest polską kancelarią radców prawnych, specjalizującą się w doradztwie prawnym dla sektora bankowo-finansowego.
- Rosnące oczekiwania klientów – połączenie jest wynikiem rosnących potrzeb klientów, zwłaszcza sektora finansowego, oczekujących pełnej obsługi prawnej i dogłębnej znajomości ich biznesu. Międzynarodowe standardy i lokalne know-how – celem połączenia było również zintegrowanie wiedzy polskiej kancelarii z nowoczesnymi narzędziami kancelarii międzynarodowej.  Połączenie Bird&Bird i LEXdirekt odzwierciedla pewien trend: kancelarie prawne, aby być konkurencyjne, muszą jeszcze bardziej wzmacniać swoją prawną i biznesową ekspertyzę, być doradcami i partnerami dla swoich klientów, oferującymi nie tylko rutynowe rozwiązania, ale i doradztwo strategiczne - mówi Maciej Gawroński.