- To dla nas duża radość, że wspólnie z Caritas możemy kolejny raz wspomóc potrzebujące rodziny przed nowym rokiem szkolnym. Dobre, profesjonalne podręczniki to najważniejszy element wyprawki szkolnej i szansa na dobrą edukację dla wszystkich dzieci, niezależnie od statusu materialnego – mówi Jarosław Matuszewski, przewodniczący Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki. 
Wydawnictwa: WSiP, Nowa Era, Macmillan, Oxford University Press, Pearson i LektorKlett planują przekazać w tym roku około 10 tysięcy podręczników. W trakcie dotychczasowych edycji akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” wydawcy ofiarowali łącznie ponad 30 tysięcy podręczników i materiałów edukacyjnych.
- Pozytywny wpływ edukacji na los dzieci, które doświadczają ubóstwa jest nie do przecenienia. Z każdą skończoną klasą i szkołą mają one większe szanse na godne życie w przyszłości. Można sobie wyobrazić jak realnie i konkretnie wydawcy edukacyjni przez udział w akcji Tornister Pełen Uśmiechów wpływają na los bardzo wielu dzieci. Jesteśmy za to niezwykle wdzięczni – powiedział dyrektor Caritas Polska, ksiądz Marian Subocz.

Źródło: Polska Izba Książki, stan z dnia 17 sierpnia 2015 r.

Od 1 września 2015 r. nadzór pedagogiczny na nowych zasadach - rozporządzenie podpisane>>