W środę 10 czerwca w gmachu MEN odbyła się gala finałowa szóstej edycji konkursu "Talent za Talent" - inicjatywy skierowanej do tegorocznych wyróżniających się maturzystów. Konkurs objęty honorowym patronatem MEN został zorganizowany przez stowarzyszenie studenckie "Cognitis" w celu wyłonienia osób cechujących się odpowiedzialnością, dojrzałością oraz aktywnością społeczną i naukową, a zarazem odwagą i umiejętnościami przywódczymi. Młodzi uczestnicy konkursu mogą zdobyć doświadczenie pozwalające im na płynne rozpoczęcie kolejnego etapu w życiu.

Bycie geniuszem nie ułatwia życia>>

Uczestnicy mogli sprawdzić się w czterech etapach, począwszy od wypełnienia karty osiągnięć oraz wykonania zadania indywidualnego. Spośród setek kandydatów organizatorzy wyłonili ścisłą czołówkę – 23 osoby, które wzięły udział w warsztatach, assessment center i rozmowach rekrutacyjnych. Siedmioro uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z tym zadaniem, miało za zadanie wygłosić przemówienia podczas gali finałowej.
Na podstawie oceny finałowych wystąpień jury wybrało laureata. Została nim uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu Weronika Łasut. Jury uznało, że jej aktywna postawa życiowa, pasja i inicjatywa jest godna naśladowania.

Opracowanie: Paweł Zuń, RPE WK

 

Zasady rekrutacji do szkół artystycznych też niekonstytucyjne?>>