Dariusz Piontkowski i Jan Ołdakowski skierowali 1 października do szkół list, w którym zaapelowali o zaangażowanie w promowanie przesłania do młodych.  - To ważny dokument, który powstał z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego. nawiązuje do przesłania, w którym o pielęgnowanie tych wartości apelowali Powstańcy w swoim. - Podkreślali, że pamięć o nich będzie dawała kolejnym pokoleniom siłę i inspirację – napisano w liście.
- Chcemy, aby słowa Powstańców Warszawskich dotarły do jak największej liczby młodych ludzi. Wierzymy, że będą one dla młodego pokolenia prawdziwym drogowskazem w codziennych wyborach i działaniach. Dlatego jeszcze raz apelujemy o udział w akcji i udostępnienie uczniom treści przesłania - napisali minister i dyrektor muzeum. Podkreślili również jak ważna jest odpowiedź młodego pokolenia na apel Powstańców Warszawskich. 

Czytaj: Nie można dyskryminować za poglądy, ale sposób ich wyrażania ma w szkole znaczenie >>
 

- Pragniemy zwrócić Państwa uwagę również na Deklarację Młodego Pokolenia – odpowiedź na przesłanie do młodych, którą przygotowała Rada Dzieci i Młodzieży RP we współpracy z innymi organizacjami młodzieżowymi. To wyraz szacunku oraz hołdu dla Powstańców Warszawskich, a także zobowiązanie do wierności ideałom, o które walczyli.

Szkoły, które chciałyby otrzymać drukowaną wersję apelu Powstańców Warszawskich, aby wyeksponować ją w widocznym miejscu, mogą skontaktować się z Muzeum Powstania Warszawskiego, wysyłając do 30 listopada 2019 r. wiadomość na adres: przesłaniedomlodych@1944.pl>>