Wywiad z samorządowcem publikuje "Rzeczpospolita".
- Nie pozwoliliśmy usunąć tego co najważniejsze, czyli ograniczeń w korzystaniu 
z urlopów dla poratowania zdrowia, zmiany zasad liczenia średnich wynagrodzeń czy likwidacji dodatku mieszkaniowego. - mówi o opracowywanym od zeszłego roku projekcie zmian w Karcie Nauczyciela. Odnosi się również do konsekwencji wprowadzenia do szkół rządowego podręcznika.
- Ustawodawca sam wprowadził ryzyko, że rada pedagogiczna wystąpi o zakup innego podręcznika niż ministerialny. Związek Gmin Wiejskich RP od początku był przeciwny temu rozwiązaniu, bo nasuwa ono przypuszczenie, że ten ministerialny podręcznik może nie być najlepszym. - tłumaczy. Zauważa również, że błędem było wpisanie wysokości dotacji wprost do ustawy.
- A co np. z inflacją czy zmianami cen? Czy dotacja wystarczy na zakup podręczników? Tego nie wiadomo. To dopiero sprawdzimy w praktyce. - dodaje.

Polecamy: Samorządowcy: darmowy podręcznik może nas drogo kosztować

Omówienie zadań, procedury prawnych, organizacyjnych i finansowych wynikających ze zmiany przepisów dotyczących podręczników odbędzie się w trakcie III Zjazdu Akademii Zarządzania „Dyrektora Szkoły”, który odbędzie się 29 maja br. w Warszawie.