– Dziękuję wszystkim uczniom, nauczycielom, dyrektorom, a także rodzicom za udział w akcji „Razem na Święta”. Dzięki Waszym działaniom prawdziwe dobro popłynęło do osób starszych, samotnych i potrzebujących. Pokazaliście, że pomagać innym można na wiele różnych sposobów. To piękne i ważne inicjatywy – powiedział minister Dariusz Piontkowski MEN.

 

Dyżur w czasie przerwy świątecznej bez dodatkowego wynagrodzenia>>

Szkoła nie tylko uczy

Ponad milion uczniów (1 100 854) zaangażowało się w przedświąteczną pomoc potrzebującym. Wspierali ich nauczyciele i wychowawcy. Łącznie udział w przedsięwzięciu zadeklarowało 117 479 nauczycieli.
– Swoją postawą udowadniają państwo, że szkoła ma nie tylko uczyć, ale także wychowywać. Państwa zaangażowanie jest przykładem troski o dobre wychowanie młodego człowieka. Jeszcze raz za to dziękuję – zaznaczył minister edukacji.

 

Najwięcej zgłoszeń pochodziło z województwa mazowieckiego. Na Mazowszu do akcji przyłączyło się 155 746 uczniów i 17 734 nauczycieli z 1 315 placówek. Dużym zainteresowaniem przedsięwzięcie cieszyło się również w województwach:

  • małopolskim – 1 149 zgłoszonych placówek (109 082 uczniów i 10 615 nauczycieli),
  • śląskim – 1 142 zgłoszeń (122 666 uczniów i 12 307 nauczycieli),
  • wielkopolskim – 984 zgłoszone placówki (49 583 uczniów i 5 333 nauczycieli).

 

Docierały do nas przykłady wspaniałych inicjatyw charytatywnych realizowanych w ramach akcji „Razem na Święta”. Uczniowie i nauczyciele przygotowywali upominki dla pacjentów lokalnych szpitali i hospicjów, organizowali świąteczne kiermasze i zbiórki darów. Działania realizowane w ramach przedsięwzięcia możemy oglądać na stronach internetowych oraz profilach społecznościowych szkół z oznaczeniem #RazemNaŚwieta.