- Artykułem, na który wszczynając śledztwo powołała się prokuratura, jest przepis kodeksu karnego mówiący o "ujawnieniu informacji uzyskanej w związku z wykonywaną funkcją lub czynnościami służbowymi. Wstępnie przyjęto więc, że źródłem przecieku może być urzędnik" - informuje rmf24.

 

Temat z "Wesela" popularny w Google - policja sprawdzi podejrzenie wycieku>>

 

Zawiadomienie na policję

- Podkreślono, że postępowanie rozpoczęło się dopiero teraz, ponieważ CKE zawiadomienie złożyło w zwykłym komisariacie. "Stamtąd trafiło do komendy rejonowej, potem po kolei do dwóch rejonowych prokuratur - podaje - Następnie przejęcie sprawy zapowiedziała Prokuratura Okręgowa, do której dopiero przedwczoraj spłynęły brakujące dokumenty z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - pisze rmf24.pl.

 

 

 

W tym roku temat rozprawki brzmiał: "Jak wprowadzenie elementów fantastycznych do utworu wpływa na przesłanie tego utworu? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanych fragmentów "Wesela", do całego dramatu Stanisława Wyspiańskiego oraz do wybranego tekstu kultury". W arkuszu egzaminacyjnym zacytowano fragment rozmowy Poety z Rachelą i rozmowy Poety z Rycerzem. Do zinterpretowania był wiersz Anny Kamieńskiej "Daremne".

W Google popularność hasła "fantastyczne elementy w "Weselu", jak pokazuje Google Trends, sięgnęła zenitu, gdy maturzyści wyszli z egzaminu. Ale - co ciekawe - w wykresie dotyczącym województwa mazowieckiego widać, że hasło było często wyszukiwane już ok. 7:00. Natomiast jeszcze wcześniej, bo ok. godz. 6.30 w woj. podlaskim zanotowano wzrost wyszukiwań w Google frazy "wesele elementy fantastyczne".