W posiedzeniu mają w nim wziąć udział m.in minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 

 

Nie ma pieniędzy na podwyżki

- Nie jesteśmy w stanie zrealizować wszystkich oczekiwań nauczycieli. Nauczyciele to nie jest jedyna grupa zawodowa, która oczekuje wzrostu wynagrodzeń. W moim przekonaniu w tej chwili w budżecie na taką podwyżkę pieniędzy nie ma - podkreślał szef KPRM.

 

Zobacz w LEX: Czy nauczyciel może odmówić udziału w szkoleniu, na które kieruje go dyrektor szkoły? >


W rozmowach weźmie też udział prezydencki minister Andrzej Dera, który będzie reprezentował Kancelarię Prezydenta.
- Jesteśmy na bieżąco jeżeli chodzi o postulaty, jeżeli chodzi o oczekiwania środowiska nauczycieli, z tym, że trzeba powiedzieć wprost to, co mówił prezydent, że stawianie postulatów zaporowych - takich, które z góry budzą wątpliwości co do tego, czy mogą być spełnione - czy tego rodzaju formy protestu, które wprost mają godzić w interes ucznia, moim zdaniem to nie jest coś, co ma poparcie wśród nauczycieli - ocenił Paweł Mucha.

 

Strajkować będzie większość szkół

Jak podkreślił Sławomir Broniarz, prezes ZNP, w sporze zbiorowym jest ponad 85 proc., a nauczycieli którzy w referendum zadeklarowali gotowość strajkową, jest od 85 proc. do 90 proc.

 

Zobacz w LEX: Jak wygląda sytuacja nauczyciela biorącego udział w strajku, który zachorował i przebywa na zwolnieniu lekarskim? >

 

- Jeżeli mamy rzeczywiście nie doprowadzić do chaosu, to przedstawiciel rządu powinien ustami pani minister finansów lub pani minister Rafalskiej powinien zadeklarować gotowość rozwiązania tego problemu w aspekcie finansowym, a nie tylko i wyłącznie poprzez próbę łagodzenia skali napięcia, łagodzenia emocji i mówienia o czasie przeszłym - tłumaczył Sławomir Broniarz.

 

Matura unieważniona, bo uczniowie ściągali, ale przewodnicząca bez kary>>