W tę Noc Muzeów nie będzie można zwiedzać budynków. Od 25 kwietnia wstęp do sejmu mają jedynie posłowie, senatorowie, osoby pracujące w parlamencie oraz dziennikarze, którzy mają stałe i okresowe karty wstępu.

Odwołano posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży>>

Zwiedzić będzie można za to gmach Ministerstwa Edukacji Narodowej -  grupa rekonstrukcyjna ze Stowarzyszenia Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław” odtworzy klimat dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to mieściło się tam Ministerstwo Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego.

Wejścia do budynku będzie pilnował uzbrojony wartownik w budce wartowniczej, a zwiedzających powitają kobiety w strojach z epoki. Pojawi się także oficer Wojska Polskiego w mundurze z lat 30. XX wieku, pucybut, weteran wojny polsko-bolszewickiej zaśpiewa szlagiery z okresu II RP, a gazeciarz rozda pamiątkowy „Kurjer Ministerjalny”. Niepowtarzalną atmosferę dwudziestolecia międzywojennego przywołają afisze filmowe, edukacyjne, sportowe oraz wojskowe z tamtego okresu.

Uczestnicy Nocy Muzeów, jak co roku, będą mogli zwiedzić gabinet ministra edukacji i poznać specyfikę codziennej pracy w MEN. Na dziedzińcu do dyspozycji zwiedzających stanie wyjątkowy samochód z epoki CWS-T1 typu torpedo w biało-czerwonych barwach.

Resort edukacji zaprasza 19 maja br. w godzinach 19:00-1:00.

Proces emancypacji kultury szkoły Maria Dudzikowa Proces emancypacji kultury szkoły>>