W ramach konkursu #OSEWyzwanie, który resort cyfryzacji ogłosił wspólnie z Narodową Akademicką Siecią Komputerową, w którym wzięło udział ponad 1600 szkół z całej Polski, wyłoniono 764 laureatów. Nagrodą jest mobilna pracownia komputerowa, czyli 16 laptopów, mobilna szafa do przechowywania laptopów, punkt dostępowy WiFi oraz oprogramowanie do zarządzania laptopami. Sprzęt, kupiony w ramach projektu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, jest już w szkołach.

 

Wkrótce kolejne mobilne pracownie

Resort cyfryzacji informuje, że kolejne osiem zestawów trafi do placówek z Piotrkowa Trybunalskiego, Augustowa, Suwałk, Jeleniej Góry, Opoczna, Tarnowskich Gór, Milejowa i Krakowa. To w tych miejscowościach uczą się laureaci e-sportowego turnieju Grarantanna Cup, którzy walczyli nie tylko o nagrody indywidualne i sprzęt dla szkół.

Wartość pojedynczego zestawu (jednej pracowni) to 34 439 zł brutto. W sumie – wspólnie z Ogólnopolską Siecią Edukacyjną i NASK – ministerstwo kupiło 800. W ramach działania zakupiono niemal 13 tysięcy laptopów za ponad 27 milionów złotych.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Cyfryzacji

Zobacz też: Samorządy: Dofinansowanie komputerów także dla powiatów