- Konkurs jest adresowany do wszystkich szkół w Polsce z miejscowości do 50 tysięcy mieszkańców. Jest o co walczyć. Do wygrania – 800 mobilnych pracowni komputerowych – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski - A to nie wszystko, co można zdobyć biorąc udział w naszym konkursie. Szkoły, które podejmą #OSEWyzwanie zagwarantują sobie także dostęp do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego Internetu, a ich uczniowie będą mogli korzystać z mLegitymacji – dodaje szef MC.

 

 

Wystarczy zgłoszenie i przygotowanie plakatu

Konkurs #OSEWyzwanie jest realizowany w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). To program dający szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu. Szkoła musi zgłosić się do OSE i programu mLegitymacja szkolna. Wymagane jest też przygotowanie i wysłanie pracy konkursowej – czekamy na przygotowane przez uczniów plakaty pt. "Smart Szkoła".

Szanse na wygraną zwiększa tez zgłoszenie inicjatywy w ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowanie (#CodeWeek2019), zgłoście też nauczyciela do OSEHero. Szczegółowe informacje znajdziecie na www.konkurs.ose.gov.pl

 

- Naszym celem jest podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, ale przede wszystkim umożliwienie szkołom szerokopasmowego dostępu do bezpiecznego Internetu" – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. "Konkurs #OSEWyzwanie to kolejna inicjatywa, która przybliża nas do realizacji tego celu – dodaje szef MC.