"Ankiety, które Państwu przekazujemy, pozwolą nam na stworzenie interaktywnej mapy szkół zawodowych w Polsce. Dzięki niej uczniowie i ich rodzice uzyskają dostęp do informacji o placówkach prowadzących kształcenie zawodowe w ich najbliższym otoczeniu." – napisała minister edukacji narodowej w liście do dyrektorów publicznych zasadniczych szkół zawodowych dla młodzieży i publicznych techników dla młodzieży.

Szkoły zawodowe będą rosły w siłę>>

Ankiety zostały zamieszczone w strefie dla zalogowanych na stronie Systemu Informacji Oświatowej. Będą dostępne dla dyrektorów pomiędzy 8 a 16 grudnia br.  Putania dotyczą zawodów, w jakich kształci szkoła oraz współpracy z przedsiębiorcami.
"Chcemy, by dzięki działaniom podejmowanym w czasie trwania tego roku, szkoły zawodowe przestały być postrzegane jako szkoły drugiego wyboru. Zależy nam, by absolwenci gimnazjów i ich rodzice byli jak najlepiej poinformowani o tym, jakich zawodów mogą nauczyć się w szkołach, które znajdą na mapie, jakie warunki panują w tych placówkach, jaki system nauczania proponują" – napisała Joanna Kluzik-Rostkowska. Pełna treść komunikatu>>

Sławecki: współpraca z pracodawcami i system doradztwa przyszłością szkolnictwa zawodowego>>