Nie ma w nim również danych liczbowych, które można było zestawić z poprzednim rokiem. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło posłom informację dotyczącą obowiązku szkolnego sześciolatków. Jak jednak wskazują posłowie, w sprawozdaniu zabrakło kluczowych danych.
– W tym raporcie nie ma żadnego porównania stanu przygotowania placówek rok do roku. Nie ma też informacji, ilu nauczycieli ma odpowiednie kwalifikacje do zajmowania się sześciolatkami – wylicza Krystyna Łybacka, poseł SLD, była minister edukacji.
Z informacji nie wynika także, ile szkół ma infrastrukturę dostosowaną do potrzeb najmłodszych uczniów. MEN szacuje w raporcie, że szacuje, że w tym roku do szkół będzie uczęszczać około 30 proc. sześciolatków, co oznacza, że za dwa lata znajdzie się o 270 tys. uczniów więcej niż obecnie.

Polecamy: Szkoły nadal nie są gotowe na przyjęcie sześciolatków

Reforma obniżająca wiek rozpoczęcia nauki w szkole będzie jednym z głównych tematów VII Europejskiej Konferencji Dyrektorów Przedszkoli, która odbędzie się27 lutego 2013 r. w Warszawie, szczegóły dostępne tutaj>>