Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego  w  maju i  czerwcu  2019 roku  przystąpiło  248 054 tegorocznych  absolwentów  szkół ponadgimnazjalnych. Do egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej w sierpniu 2019 roku przystąpiło 38 983 absolwentów.

 

MEN: Samorządy dostały pieniądze na reformę>>

 

Ponad 12 proc. absolwentów bez zdanej matury

Były to osoby, które w maju lub w czerwcu 2019 roku przystąpiły do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej i nie zdały egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej.

Sprawdź w LEX: Jak długo należy przechowywać dokumentację związaną z przeprowadzaniem egzaminu maturalnego, takie jak deklaracje maturalne oraz rejestry potwierdzające złożenie deklaracji? >

Tegoroczni absolwenci – 27 575 osób – stanowili 71 proc. wszystkich zdających egzamin w sesji poprawkowej.  Egzamin zdało 87,5 proc. wszystkich maturzystów - 91 proc. absolwentów liceum, 80,9 proc. absolwentów technikum.

Sprawdź w LEX: Na jakich zasadach odbywać się będzie egzamin maturalny z języka angielskiego w maju 2023 r. w nowym liceum czteroletnim dla uczniów oddziału dwujęzycznego? >

Wśród absolwentów liceów egzamin z polskiego zdało 97 proc. zdających, a wśród techników - 95 proc.; egzamin z matematyki zdało w liceach 92 proc., a w technikach - 84 proc.; egzamin z języka angielskiego (najczęściej wybieranego języka obcego) zdało w liceach 97 proc., a w technikach - 93 proc.

Sprawdź w LEX: Czy obcokrajowiec, który ukończył szkołę średnią za granicą może przystąpić w Polsce do egzaminu maturalnego? >

Maturzyści musieli obowiązkowo przystąpić do pięciu egzaminów: trzech pisemnych - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego (obligatoryjne były na poziomie podstawowym; chętni mogli je zdawać także na rozszerzonym) oraz dwóch ustnych - z polskiego i języka obcego.  Aby zdać  egzamin, musieli osiągnąć 30 proc. punktów.