Szefa resortu edukacji i nauki Przemysława Czarnka zapytano w poniedziałek w internetowej części wywiadu w Programie I Polskiego Radia o liczbę nauczycieli zaszczepionych przeciwko COVID-19. - Według stanu na piątek, a przypomnijmy, że w weekend też szczepienia trwały, to było zdecydowanie ponad 400 tys. nauczycieli na 590 tys. zarejestrowanych, więc możemy mówić o tym, że już w piątek była to przytłaczająca większość nauczycieli zaszczepiona – powiedział.

- Jesteśmy przekonani, że na chwilę obecną ponad 90 proc. nauczycieli jest już zaszczepionych – podkreślił minister.

Według przekazanych przez Czarnka informacji w niektórych województwach zaszczepiono 100 proc. nauczycieli, którzy chcieli przyjąć zastrzyki.

Szef kancelarii premiera i pełnomocnik ds. programu szczepień Michał Dworczyk informował pod koniec minionego tygodnia, że proces szczepień grupy nauczycieli, zarówno szkół podstawowych, średnich jak i wykładowców akademickich ma zostać zakończony do 14 marca.

Łącznie w trzech turach rejestracji na szczepienia zapisało się blisko 590 tys. nauczycieli (589 556).

Czytaj też: Epidemia wstrzymuje zmiany w Karcie Nauczyciela, ale MEN planuje je jeszcze w tym roku >

Minister, zapytany o to, co z nauczycielami, którzy nie zgłosili się do tej pory do szczepienia, a zmienią zdanie, odpowiedział, że będą musieli poczekać na szczepienia w swoich grupach wiekowych. - Na razie nie przewidujemy żadnego dodatkowego szczepienia, na razie przewidujemy w pewnej perspektywie czasowej, ale ciągle w grupie pierwszej, szczepienia pracowników administracji szkolnej – powiedział.