- Na szczęście wszystko przebiega bez większych problemów. Są pojedyncze szkoły, gdzie są jakieś wątpliwości, ale dyrektorzy potrafili dostosować się do zaostrzonego reżimu sanitarnego, przygotować sale egzaminacyjne, tak, aby egzamin mógł być bezpiecznie zdawany - odpowiedział szef MEN.

Opowiadanie lub przemówienie na egzaminie ósmoklasisty>>

 

Rekrutacja bez problemów

Piontkowski był pytany też czy rekrutacja do szkół ponadpodstawowych odbędzie się bez zakłóceń. Wynik egzaminu ósmoklasisty ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły. - Nie powinno być żadnych problemów. Ponieważ egzaminy odbywają się w późniejszym terminie, także rekrutacje są oczywiście przesunięte. Dotąd zawsze odbywały się w końcówce czerwca, na początku lipca. Tym razem jest to przesunięte aż na końcówkę lipca, ale innego wyjścia nie było - powiedział minister edukacji.

 

Zakończył się egzamin dla ósmoklasistów z matematyki - drugi z trzech egzaminów, które w tym tygodniu piszą uczniowie kończący VIII klasę szkoły podstawowej. Wszystkie trzy to egzaminy pisemne. Egzamin z matematyki rozpoczął się w środę o godz. 9. Trwał 100 minut; dla uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu, np. dla uczniów z dysleksją, mógł być przedłużony do 150 minut.(MS/PAP)