Ponad 50 rekomendacji wypracowali uczestnicy trzeciego gdańskiego panelu obywatelskiego „Jak wspierać aktywność obywatelską w Gdańsku?”.
Aż 39 z nich uzyskało wynik 80 proc. poparcia panelistek i panelistów, tym samym zostaną one przekazane do analizy i realizacji do merytorycznych wydziałów Urzędu Miejskiego, jednostek organizacyjnych miasta oraz do Rady Miasta Gdańska.
Zalewska o akcji #sexedpl: zapraszam Anję Rubik do MEN>> Zarekomendowano m.in.: "wprowadzenie do szkół dodatkowych i prowadzonych za zgodą rodziców zajęć z edukacji antydyskryminacyjnej dla uczniów i uczennic oraz nauczycieli i nauczycielek, pedagogów i pedagożek. Wsparcie w tworzeniu przyjaznej i wolnej od dyskryminacji szkoły". Na problemy osób nieheteronormatywnych uczulać mają też szkolenia urzędników i pracowników służb mundurowych. Homofobia prosto z lekcji religii>> Przeciwko wdrażaniu rekomendacji zaprotestowały środowiska prawicowe. "Apelujemy do rodziców o wyrażanie sprzeciwu wobec zajęć antydyskryminacyjnych i edukacji seksualnej ze względu na ich demoralizujący i antyrodzinny charakter, do dyrekcji i nauczycieli zaś o uważne przyglądanie się i reagowanie na degradujące i zideologizowane treści przemycane w tych programach" - mówi Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty - organizacji, która zasłynęła przede wszystkim kampanią społeczną dotyczą promowania rodzicielstwa.
"Przyjęcie 7 z 15 rekomendacji „równościowych” przez Gdański Panel Obywatelski to nadal zagrożenie. Lobby LGBTQ uzyskało dostęp do edukacji w szkołach i przedszkolach, o czym będziemy informować rodziców, natomiast miasto dofinansowuje te organizacje, czego przykładem jest propagandowa wystawa > na Uniwersytecie Gdańskim, ze zdjęciami środowisk proaborcyjnych i LGBTQ" - komentuje Przemysław Majewski z Kongresu Nowej Prawicy.