Strefę konferencji rozpocznie wykład Tracey Burns i Katarzyny Kubackiej z OECD poświęcony globalnym trendom w edukacji. Następnie uczestnicy wszystkich paneli będą mogli wziąć udział w debacie 
o "Kierunkach rozwoju edukacji w kontekście wyzwań cywilizacyjnych i realnych możliwości”. Wezmą w niej udział m.in. wiceminister edukacji Maciej Jakubowski oraz zastępca prezydenta Warszawy, Włodzimierz Paszczyński.
Duża część czwartkowego programu poświęcona została nowoczesnym technologiom. O ich wprowadzaniu do szkół opowie Roman Lorens, a także Grainne Phelan z Google. O dwunastej uczestnicy będą mogli wziąć udział także w panelu poświęconym otwartym zasobom edukacyjnym.

Wiele praktycznych informacji uzyskają także osoby zainteresowane funkcjonowaniem szkół zawodowych. Pomocą będą służyć im eksperci KOWEZiU - Witold Woźniak, wicedyrektor oraz Agnieszka Pfeiffer, Menedżer Projektów. Wygłoszą oni wykład na temat "Wsparcie dyrektorów i nauczycieli szkół zawodowych w przygotowaniu i wdrożeniu zmian w kształceniu zawodowym".

Atrakcje czekają również na gości Strefy Targów. Odwiedzający tę strefę będą mogli uzyskać praktyczne wskazówki ekspertów - m.in. z ministerstwa edukacji oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.
Wystąpienia specjalistów dotyczyć będą wielu kwestii ważnych dla rozwoju oświaty i związanych z pracą nauczycieli i dyrektorów szkół, takich jak: niebieskie karty, wykorzystanie nowoczesnych technologii, nowe regulacje dotyczące nadzoru pedagogicznego, czy też problemy związane z pójściem sześciolatków do pierwszej klasy.
Tę ostatnią kwestię, bardzo ważną z punktu widzenia celów, jakie postawiło sobie w tym roku szkolnym ministerstwo edukacji, szczegółowo przedstawi Iwona Konopka z ORE. Opowie ona o obecnym stanie prawnym i o planach na przyszłość, a także o tym, jakie kroki powinny podjąć placówki i nauczyciele, by przygotować się na skuteczne wdrożenie obniżenia wieku rozpoczęcia nauki w szkole.
Zapraszamy do zapoznania się z programem>>

Więcej o poszczególnych wykładach:

Facebook nie tylko dla uczniów
Dobrze skonstruowane procedury zabezpieczą nauczyciela przed roszczeniami rodziców
Nauczyciele mają problemy z uczniami, bo nie znają swoich praw?
Ewaluacja w szkole nie musi być katorgą
Edu Trendy 2012: eksperci podsumują reformę zawodówek