Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział we wtorek w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że pod koniec bieżącego tygodnia widoczne będą efekty wszystkich wprowadzonych ostatnio obostrzeń.

Pytany o ewentualne przedłużenie nauki zdalnej powiedział, że na tym etapie podtrzymana zostaje decyzja o nauce zdalnej do 29 listopada. - Będziemy decyzję zapewne podejmować pod koniec tego tygodnia, przyszłego, do kiedy ten stopień nauki zdalnej przedłużać lub nie przedłużać. Tutaj decyzji jeszcze nie ma, ale one lada dzień zapadną - powiedział.

Czytaj też: Szkoła zamknięta, ale rodzice wciąż mogą posłać do niej dziecko >

Zapytany o ewentualny pełny lockdown, oświadczył, że dane, które obecnie spływają, nie dają uzasadnienia, by wprowadzić obecnie kolejne ograniczenia. Rzecznik rządu był również pytany, czy w przypadku Świąt Bożego Narodzenia rozważany jest punktowy lockdown. - Liczymy, że obecne obostrzenia przyniosą efekty, one już przynoszą efekty - zaznaczył. - Nie będziemy zachęcać do tego, aby się przemieszczać pomiędzy miastami, ale też raczej nie będziemy tego zakazywać - dodał.