Do 11 sierpnia wszystkie samorządy w ośmiu województwach (kujawsko-pomorskim, lubelskim, małopolskim, mazowieckim, podlaskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim) złożyły już wnioski do wojewodów o dotację.
W 13. województwach już ponad 90 proc. samorządów otrzymało dotację, o którą wnioskowali do wojewodów. Jest to 206 mln zł, co stanowi 80 proc. kwoty zaplanowanej na ten cel.
Przypominamy. Dyrektorzy, aby otrzymać dotację już od połowy marca mogli przekazać do organu prowadzącego stosowne dane, a już w maju mogli otrzymać od organu prowadzącego pieniądze na zakup podręczników. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, powinni wystąpić o dotację niezwłocznie. Ostateczny termin przekazania dotacji mija 15 października.
W nadchodzącym roku szkolnym 2015/2016 dostaną je nie tylko pierwszoklasiści, ale i uczniowie drugiej i czwartej klasy szkoły podstawowej, a także uczniowie pierwszej klasy gimnazjum. Czwartoklasistom i uczniom pierwszych klas gimnazjów podręczniki i ćwiczenia kupi szkoła za pieniądze przekazane z MEN.

Źródło: MEN, stan z dnia 17 sierpnia 2015 r.

 

Nowy nadzór pedagogiczny i wymagania wobec placówek - zmiany w prawie we wrześniu 2015 r.>>