Ministerstwo odniosło się w ten sposób do medialnych doniesień ws. zmian w prawie. A chodzi o informację z czwarkowego "Super Expressu", który napisał, że rząd chce, aby niewykorzystany urlop przepadał. - Rząd chce tak znowelizować Kodeks pracy, aby urlop niewykorzystany do końca I kwartału następnego roku przepadał - czytamy w gazecie.

 

- W związku z pojawiającymi się w mediach doniesieniami na temat urlopów wypoczynkowych MRPiPS informuje, że w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie są prowadzone obecnie żadne prace dotyczące urlopów wypoczynkowych - napisał resort w komunikacie. A szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska na Twitterze dodała, że "sezon ogórkowy ma się dobrze, stąd fantasmagorie w doniesieniach medialnych o zmianach w urlopach. Rząd PiS dba o pracowników i przeciwdziała patologiom na rynku pracy. Warto przypomnieć, że wprowadziliśmy minimalną stawkę godzinową, zlikwidowaliśmy subminimum w płacy minimalnej".

O obowiązujących obecnie regulacjach ws. udzielania urlopów wypoczynkowych przeczytasz w LEX Kadry >

-----------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu.