Kierunek „Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych – kadry i płace” jest przeznaczony dla pracowników działów kadr, osób zarządzających zasobami ludzkimi, działaczy związkowych oraz pracodawców i wszystkich innych, którzy w swojej pracy zawodowej stosują prawo pracy, czy też zajmują się ubezpieczeniami społecznymi i pragną wzbogacić swoją dotychczasową wiedzę. Ukończenie studiów może też pomóc w zmianie kwalifikacji zawodowych i znalezieniu satysfakcjonującej pracy tym, którzy dopiero zamierzają spróbować swoich sił w tym obszarze.

„Studia pomyślane są jako kontynuacja edukacji dla osób, które pracują już w działach kadr i głównie zajmują się tzw. twardym HR-em, czyli właśnie prawem pracy czy ubezpieczeniami społecznymi, ale również mogą być alternatywą zawodową dla osób pragnących np. po studiach prawniczych, administracyjnych czy psychologii znaleźć ciekawą, interesującą i dobrze płatną pracę” – mówi dr Magdalena Rycak, kierownik programu „Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych – kadry i płace”.

Studia podyplomowe z prawa pracy i ubezpieczeń społecznych charakteryzują się przewagą zajęć warsztatowych, co sprzyja zadawaniu pytań, wymianie doświadczeń i wspólnej dyskusji. Na wszystkich zajęciach rozwiązywane są przykłady występujące w praktyce stosowania przepisów. „Nie preferujemy sztywnej formy wykładów, stawiamy na pracę na konkretnych przykładach, poznawanie orzecznictwa Sądu Najwyższego czy sądów apelacyjnych” – dodaje dr Magdalena Rycak.

Wykładowcy na tym kierunku to wybitni przedstawiciele nauki prawa pracy, w tym profesorowie i sędziowie Sądu Najwyższego oraz doktorzy nauk prawnych cieszący się uznaniem wśród praktyków, praktykujący radcowie prawni oraz sędziowie doświadczeni w orzekaniu w sprawach pracowniczych i ubezpieczeń społecznych.

Szczegółowe informacje dotyczące kierunku oraz kadry znajdują się tutaj>>>