Osoby, które chciałyby skorzystać z oferowanego za darmo przez firmy Talent Exact i Harrison Assessments narzędzia do badania mogą wejść na stronę internetową: https://www.harrisoncareerguide.com/?c=TA026.

System Nawigatora Kariery adresowany jest do osób, które w ostatnim czasie straciły pracę. Jak zapewnią jego autorzy, po wypełnieniu kwestionariusza każdy otrzyma dostęp do indywidualnego portalu kariery, w którym będzie mógł sprawdzić swoje dopasowanie do ponad 700 zawodów. Ponadto uzyska tam spersonalizowane poradnictwo kariery oraz informacje na temat swoich mocnych stron – atutów, które warto zaprezentować potencjalnemu pracodawcy.

 


- To jest narzędzie, które wspiera organizacje na świecie od ponad 30 lat. Firmy  korzystają z niego przy rekrutacji, rozwoju i outplacemencie – mówi serwisowi Prawo.pl Michał Banaszkiewicz, senior consultant w spółce Talent Exact. Jak podkreśla, zgodnie z teorią satysfakcji z pracy, osoby dopasowane do stanowiska pracy w 75 proc., mają 3-4 razy większą satysfakcję i efektywność z pracy.

- Nasza propozycja adresowana jest do osób, które w tym trudnym czasie straciły pracę bądź są zagrożone jej utratą. Wiemy, że podobnie jak to miało miejsce kilkanaście lat temu podczas ostatniego kryzysu, na rynku pracy pojawi się wiele osób o określonych specjalnościach, dla których w najbliższym czasie nie będzie pracy i które będą zmuszone zmienić branżę czy zawód. Narzędzie, które udostępniliśmy jest w stanie im podpowiedzieć nie tylko branże, w których mogą pracować, ale i zawody a nawet stanowiska, na jakich będą mogli się realizować – podkreśla Michał Banaszkiewicz.