Jednym słowem wszędzie – w życiu prywatnym i zawodowym. Ważne, żeby było sprawnie, efektywnie, skutecznie przy możliwie rozsądnych kosztach. I najczęściej tak jest. Od lat poznajemy coraz bardziej wydajne urządzenia, automatyzujemy kolejne dziedziny życia, rozwijamy je i usprawniamy. Procesy te dobrze znane są również w działach HR, do których wchodziły w dość nierównym tempie. Najszybciej, z oczywistych powodów, decydowały się  na nie średnie i duże przedsiębiorstwa. Dzisiaj niewiele jest firm, gdzie przynajmniej kilka procesów nie jest wspomagana przez nowoczesne technologie. Zyskują na tym wszyscy, od pracownika wykonującego daną czynność szybciej, widzącego niemal natychmiast efekty swojej pracy, po zarząd firmy, który nie tylko dostaje informacje ujednolicone i wystandaryzowane, pełniejsze podsumowania i raporty przygotowane w krótszym czasie, ale też ceni sobie rozwiązania atrakcyjne kosztowo. W biznesie też ma być wygodnie, szybko, skutecznie i taniej.

Gdzie najczęściej wykorzystujemy nowe rozwiązanie w HR-owym obszarze? W tej chwili właściwie każdy HR-owy zakątek ma taką możliwość. Najczęściej  i chyba najchętniej w rekrutacji, gdzie dzięki elektronicznym rozwiązaniom oszczędność czasu jest ogromna, a i ułatwienia okazują się wręcz bezcenne, ale też w szkoleniach, zarządzaniu kompetencjami, ocenach pracowników, komunikacji wewnętrznej itp. Czy wyobrażamy sobie dzisiaj proces rekrutacji w dużej firmie bez wykorzystania stosownych aplikacji już od etapu pozyskiwania pracowników, poprzez selekcję i przechowywanie danych? Mimo bardzo dużych zmian w tej dziedzinie nadal jest wiele możliwości usprawnień. Nieoceniona z punktu widzenia osoby zarządzającej działem HR jest synergia systemów, a najlepiej  połączenie poszczególnych systemów i projektów, a co za tym idzie wykorzystanie danych końcowych w jednym projekcie, jako wyjściowych dla kolejnego przedsięwzięcia. Nie wystarczą już świetne propozycje dla pojedynczych zadań i projektów, HR potrzebuje coraz pełniejszych rozwiązań dla zarządzania kapitałem ludzkim, zgodnie z procesem HR rozumianym holistycznie.

Dlatego warto się odważyć, poznać, wypróbować i usprawnić sobie pracę. Producenci rozwiązań dla HR przeszli już długą drogę, najczęściej są otwarci na potrzeby firm i poszczególnych działów. Potrafią dostosować swoje rozwiązania do naszych potrzeb, modyfikują je tak, żeby efekt końcowy idealnie odpowiadał użytkownikom. Nawet jeśli jesteśmy zadowoleni z rozwiązań, jakie stosujemy dla każdego z projektów w swojej firmie, warto sprawdzić nowe propozycje, wiedzieć co jeszcze możemy ulepszyć, poprawić, efektywniej wykorzystać, a z czego czerpać większą satysfakcję.

Już 15 kwietnia 2014 r. w warszawskiej Kinotece odbędzie się konferencja HR Tech Summit, podczas której będzie można zapoznać się z najnowszymi technologiami wspierającymi firmy, a w szczególności działy HR.

>>Program konferencji<<

>>Rejestracja<<