(2007/C 265/11)
(Dz.U.UE C z dnia 7 listopada 2007 r.)
Decyzją 2007/717/WE Komisja powołała Grupę Ekspertów ds. Fakturowania Elektronicznego (e-fakturowanie). Zadaniami Grupy będzie określenie wymogów biznesowych, przydzielenie obowiązków wykonania określonych prac oraz zaproponowanie kroków, które należy podjąć w celu stworzenia europejskich ram efakturowania. Ramy te mają przyczynić się do powstania wspólnej koncepcji otwartej i interoperatywnej struktury, wspierającej świadczenie usług w zakresie e-fakturowania na obszarze całej Europy.
W celu przygotowania listy kandydatów na ekspertów wchodzących w skład Grupy Komisja zaprasza do składania wniosków.
Grupa Ekspertów powinna składać się z najwyżej 30 członków, posiadających aktualne umiejętności praktyczne albo wiedzę fachową w zakresie zagadnień, o których mowa w załączonych przepisach dotyczących zakresu wymagań i obowiązków. Członkowie powinni zostać wybrani w oparciu o procedurę oraz kryteria przewidziane w przepisach dotyczących zakresu wymagań i obowiązków.
Należycie podpisane zgłoszenia powinny zostać przesłane w formie pisemnej, drogą elektroniczną lub listowną (decyduje data stempla pocztowego) na adres:
European Commission
DG Internal Market and Services
Unit H3 - Retail Issues, Consumer Policy and Payment Systems
Office SPA2 04/58
B-1049 Brussels
lub
entr-innov-ict-ebiz@ec.europa.eu
European Commission
DG Enterprise and Industry
Unit D4 - Technology for Innovation, ICT Industries and e-Business
Office BREY 06/052
B-1049 Brussels
Pismo powinno wskazywać, w jakim stopniu kandydaci zaproponowani przez zrzeszenia przemysłowe, organy sektora publicznego albo osoby indywidualne spełniają kryteria ustalone w załączonych przepisach z zakresu wymagań i obowiązków. Doświadczenie zawodowe oraz kompetencje wszystkich kandydatów powinny zostać udokumentowane za pomocą CV oraz dokumentów wskazujących spełnienie kryteriów.
Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 30 listopada 2007 r.
Lista członków Grupy Ekspertów zostanie opublikowana zarówno na stronach internetowych DG ds. Rynku Wewnętrznego i Usług jak i DG ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu zgodnie z przepisami rozporządzenia (WE) nr 45/2001.
Prezydent Andrzej Duda zawetował we wtorek ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Uchwalona przez Parlament zmiana, która miała wejść w życie 1 stycznia 2026 roku, miała kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie miało skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców.
06.05.2025Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2025 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie dotyczy nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.
06.05.2025W ciągu pierwszych 5 miesięcy obowiązywania mechanizmu konsultacji społecznych projektów ustaw udział w nich wzięły 24 323 osoby. Najpopularniejszym projektem w konsultacjach była nowelizacja ustawy o broni i amunicji. W jego konsultacjach głos zabrało 8298 osób. Podczas pierwszych 14 miesięcy X kadencji Sejmu RP (2023–2024) jedynie 17 proc. uchwalonych ustaw zainicjowali posłowie. Aż 4 uchwalone ustawy miały źródła w projektach obywatelskich w ciągu 14 miesięcy Sejmu X kadencji – to najważniejsze skutki reformy Regulaminu Sejmu z 26 lipca 2024 r.
24.04.2025Rada Ministrów przyjęła we wtorek, 22 kwietnia, projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze, przedłożony przez minister przemysłu. Chodzi o wyznaczenie podmiotu, który będzie odpowiedzialny za monitorowanie i egzekwowanie przepisów w tej sprawie. Nowe regulacje dotyczą m.in. dokładności pomiarów, monitorowania oraz raportowania emisji metanu.
22.04.2025Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął przepisy zmieniające rozporządzenie w sprawie zakazu stosowania materiału siewnego odmian kukurydzy MON 810, przedłożone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Celem nowelizacji jest aktualizacja listy odmian genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy, tak aby zakazać stosowania w Polsce upraw, które znajdują się w swobodnym obrocie na terytorium 10 państw Unii Europejskiej.
22.04.2025Od 18 kwietnia policja oraz żandarmeria wojskowa będą mogły karać tych, którzy bez zezwolenia m.in. fotografują i filmują szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa obiekty resortu obrony narodowej, obiekty infrastruktury krytycznej oraz ruchomości. Obiekty te zostaną specjalnie oznaczone.
17.04.2025Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2007.265.17 |
Rodzaj: | Ogłoszenie |
Tytuł: | Zaproszenie do składania zgłoszeń w związku z decyzją Komisji 2007/717/WE w sprawie powołania grupy ekspertów ds. fakturowania elektronicznego. |
Data aktu: | 07/11/2007 |
Data ogłoszenia: | 07/11/2007 |