Program Leonardo da Vinci - Faza druga (2000-2006) - Wezwanie do składania wniosków EAC/92/04 - "Przyznanie dotacji na konferencje waloryzacyjne dotyczące wykorzystania rezultatów projektów Leonardo da Vinci" - Ogłoszenie o publikacji wezwania do składania wniosków w Internecie.

PROGRAM LEONARDO DA VINCI

Faza druga (2000-2006)

Wezwanie do składania wniosków EAC/92/04

"Przyznanie dotacji na konferencje waloryzacyjne dotyczące wykorzystania rezultatów projektów Leonardo da Vinci"

Ogłoszenie o publikacji wezwania do składania wniosków w Internecie

(2005/C 48/10)

(Dz.U.UE C z dnia 24 lutego 2005 r.)

1.
Cele i opis

Celem wezwania do składania wniosków jest wsparcie imprez waloryzacyjnych (konferencje i wystawy) mających służyć promowaniu wykorzystania rezultatów projektów Leonardo da Vinci. Także wyniki projektów pochodzących z innych programów UE związanych z kształceniem i szkoleniem zawodowym mogą być przedstawiane do celów wspomnianych imprez.

Działanie powinno składać się z trzech etapów. Wsparcie zostanie przyznane w stosunku do wniosków spełniających wymagania wszystkich trzech epatów:

1) Etap przygotowawczy: dopasowanie potrzeb odbiorców oraz wybranych rezultatów projektów. Na podstawie analiz stwierdzonych potrzeb odbiorców, należy określić i wybrać do promocji i wykorzystania produkty i rezultaty z co najmniej 5 różnych projektów Leonardo da Vinci, z co najmniej 3 różnych państw.

2) Organizacja imprezy: organizacja konferencji/warsztatów/wystawy tak, aby pogodzić podaż z popytem. Interaktywna wymiana między promotorami i odbiorcami projektu w celu ułatwienia przekazu oraz wykorzystania rezultatów projektu do spełnienia potrzeb nowych odbiorców.

3) Etap końcowy: działania uzupełniające. Propozycje działań uzupełniających ułatwiających przekaz i rozwijających wskaźniki określające oddziaływanie imprezy.

2.
Kandydaci kwalifikujący się

Składanie wniosków o dotację w ramach niniejszego wezwania jest otwarte w szczególności dla organizacji i spółek europejskich, krajowych, regionalnych, lokalnych i sektorowych, w tym sieci europejskich, spełniających kryteria kwalifikujące, prowadzące działalność w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego i pragnące zorganizować imprezę waloryzacyjną w zakresie określonym w niniejszym wezwaniu do składania wniosków. Wnioskodawcy powinni posiadać osobowość prawną od co najmniej 3 lat oraz muszą mieć siedzibę w jednym z wymienionych poniżej państw:

Państw Członkowskie UE 25, państwa EFTA/EOG (Islandia, Lichtenstein, Norwegia) lub państwa kandydujące: Bułgaria, Rumunia i Turcja.

3.
Budżet i czas trwania projektu

Budżet dostępny dla tego projektu wynosi 1.500.000 EUR. Na podstawie wymienionej kwoty, Dyrekcja Generalna ds. Edukacji i Kultury przewiduje wsparcie dla 15 do 20 projektów, przy czym maksymalna kwota dotacji nie będzie przekraczać 100.000 EUR, do maksymalnej wysokości 75 % kosztów kwalifikowanych. 30 % budżetu należy przeznaczyć na sfinansowanie działań uzupełniających (Etap 3).

Działania muszą się rozpocząć między 1 sierpnia 2005 r. a 1 października 2005 r.

Zaproponowane imprezy waloryzacyjne powinny zostać zakończone najpóźniej do kwietnia 2006 r., w celu zapewnienia wystarczającej ilości czasu na działania uzupełniające przed końcem projektu.

Sprawozdanie końcowe należy złożyć najpóżniej do 1 października 2006 r.

Maksymalny czas trwania projektów wynosi 12 miesięcy.

4.
Termin

Wnioski należy przesłać do Komisji nie później niż do 3 maja 2005 r.

5.
Informacje szczegółowe

Pełen tekst wezwania do składania ofert i formularze wniosków są dostępne na następującej stronie internetowej:

http://europa.eu.int/comm/education/programmes/leonardo/new/valorisation/callevents_en.html

W celu uzyskania dalszych informacji, należy skontaktować się z: eac-unite-c3@cec.eu.int

Zmiany w prawie

Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Ratownik medyczny wykona USG i zrobi test na COVID

Mimo krytycznych uwag Naczelnej Rady Lekarskiej, Ministerstwo Zdrowia zmieniło rozporządzenie regulujące uprawnienia ratowników medycznych. Już wkrótce, po ukończeniu odpowiedniego kursu będą mogli wykonywać USG, przywrócono im też możliwość wykonywania testów na obecność wirusów, którą mieli w pandemii, a do listy leków, które mogą zaordynować, dodano trzy nowe preparaty. Większość zmian wejdzie w życie pod koniec marca.

Agnieszka Matłacz 12.03.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2005.48.8

Rodzaj: Powiadomienie
Tytuł: Program Leonardo da Vinci - Faza druga (2000-2006) - Wezwanie do składania wniosków EAC/92/04 - "Przyznanie dotacji na konferencje waloryzacyjne dotyczące wykorzystania rezultatów projektów Leonardo da Vinci" - Ogłoszenie o publikacji wezwania do składania wniosków w Internecie.
Data aktu: 24/02/2005
Data ogłoszenia: 24/02/2005